Tüm logolar-13.png

Denemelerimiz

Antalya-Çamköy'de 28 Mayıs 2018'de dikimi yapılan 3000 metrekare biber serasında görülen virüs hastalığını, Rivo Ranch ve Rivo Organik Sıvı Solucan Gübresi uygulaması ile durdurmayı başardık. İlk uygulama dozumuz, üstten 100 litre suya 250 cc Rivo Ranch ve damla sulamadan 1 dekara 1,5 litre Rivo Ranch olmuştur. Bu uygulamayı takiben bir hafta sonraki uygulamamız, üstten 100 litre suya 3 litre Rivo Organik Sıvı Solucan Gübresi ve damla sulamadan 1 dekara 3 litre Rivo Organik Sıvı Solucan Gübresi şeklinde olmuştur.

Antalya Çamköy'de Rivo Sıvı Solucan Gübresi Uygulaması

Buğdayda Rivo Organik Sıvı Solucan Gübresi Denemesi

Lüleburgaz Sarımsaklı’da bulunan Ziya Organik Tarım işletmeleri A.Ş.’nin 500 dekarlık Genesi çeşidi buğday tarlasının 200 dekarına 22 Mayıs’ta gerçekleştirdiğimiz Rivo Organik Sıvı Solucan Gübresi uygulaması yaptık. Hasat sonrası ise topladığımız topladığımız numunelerin analiz sonuçlarını Rivo Sıvı Solucan Gübresi’nin yarattığı farkın kanıtı olarak takdirinize sunuyoruz. Tüm çiftçilerimize bereketli ve bol kazançlı hasatlar dileriz.

Ceviz Ağaçlarında Rivo Katı ve Sıvı Solucan Gübresi Etkisi

Volnat A.Ş. ceviz alanlarında 3126 adet ceviz ağacı üzerinde Rivo Katı Solucan Gübresi ve Rivo Sıvı Solucan Gübresi uygulaması yapılmıştır. Ağaçlar 1.5 yaşında olup bölgede en iyi gelişime sahiptirler. Rivo Katı Solucan Gübresi ve Rivo Sıvı Solucan Gübresi'nin ceviz ağaçlarının gelişimine gösterdiği etkiden dolayı memnuniyetlerini ifade eden Volnat A.Ş. yetkililerine teşekkür ederiz.

Domateste Rivo Sıvı Solucan Gübresi Etkisi

Riverm'in Antalya yetkili bayisi tarafından yapılan çalışmada sadece Rivo Sıvı Solucan Gübresi kullanılmıştır. Uygulama köklere ve yapraklara olmak üzere iki aşamada gerçekleşmiştir. Çalışma yapılan sera da yoğun bir şekilde orabanş otu bulunmaktaydı. Bilindiği üzere parazit bir bitki olan orabanş ana bitkilerin sağlıklı yetişmesini olumsuz bir şekilde etkileyerek bitki verimini düşürmektedir. Rivo Sıvı Solucan Gübresi ilk uygulama olarak bitkinin kök bölgesine uygulanıp orabanş zararının önüne geçilmiştir. Daha sonra bitkinin dinç ve verimli olması hedeflenerek yapraklara uygulama yapılmıştır.

 

Fasulye Bitkisinde Rivo Sıvı Solucan Gübresi Uygulaması

Fasulye bitkisinde Rivo Sıvı Solucan Gübresi uygulaması ile iyi bir vejetatif aksam ve yoğun bir çiçeklenme görülmüştür.

Kayısı Meyvesinde  Rivo Katı ve Sıvı Solucan Gübresi Uygulaması

Biz çiftliğimizin meyve bahçesi deneme alanlarında Rivo Sıvı Solucan Gübresi ve Rivo Katı Solucan Gübresi kullandık.

 

 Rivo Sıvı Solucan Gûbresi

* Bitkilerin büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan tüm elementleri içerir:

* Humus maddeleri,

* Makro ve mikro elementler,

* Aminoasitler,

* Enzimler,

* Büyüme hormonları,

* Dogal antibiyotikler,

* Canli ve tarımsal olarak yararli biyolojik bitki örtüsü,

* Yararli mikro organizmalar.

 

Rivo Sıvı Solucan Gûbresi

Yapılandırılmış su ile birlikte Rivo Katı solucan Gübresi'nin karıştırılması sonucu hiç bir ajan ve/veya kimyasal katkı maddesi kullanılmadan %100 organik ve kokusuz olarak üretilmiştir. Bitkilerde ki yüksek verimliliği; üretimde kullanılan Nano Teknoloji ile Hidrodinamik Kavitasyon su işleme yöntemleri ile elde etmiştir.

 

Ukrayna ve Türk Mühendisler tarafından hayata geçirilen patenti bize ait olan Rivo’s GMK Reaktöründe üretilmektedir. (Multifunctional Hydrodynamic Vortex Reactor- United States Patent Application 20170239629 Kind Code: A1) Dünya üzerindeki ilk Rivo’s GMK Reaktörü 2014 yılında ülkemizde prototip olarak kurulmuş; daha sonra gelişimi tamamlanarak sırasıyla Ukrayna, ABD ve Hindistan’da faliyete geçirilmiştir.

 

Rivo Sıvı Solucan Gübresi Hidrodinamik Kavitasyon Su İşleme Sistemi ile 2014 ten beri ülkemizde üretilmektedir.

Çilek Meyvesinde  Rivo Katı Solucan Gübresi Uygulaması

AR-GE Seralarımızda Rivo Katı ve Sıvı Solucan Gübresi' nin çilek bitkisinde verimliliğe etkisini gözlemlemek için uygulama başlattık.

 

Ziraat Mühendisimizin anlatımıyla uygulama şu şekildedir:

"Bildiğiniz gibi ürettiğimiz gübrenin ürüne etkisini sürekli deneylerle takip ediyoruz. Program kapsamında çilek bitkisinde de gübremizin etkisini gözlemlemek amacıyla çalışmaları yaptık. Öncelikle dikim yapılacak sera toprağının yapısının düzenlenmesi ve organik madde içeriğinin artırılması hedefiyle serpme olarak Rivo Katı Solucan Gübresi'ni uyguladık. Ardından toprakla gübreyi karıştırdık. Böylelikle gübrenin toprağa homojen bir biçimde dağılmasını sağladık.

 

Dikime hazır hale gelen toprağı malç naylonu ile örttük. Uygun sıra aralıklarına dikim için fide çukurları açıp, açılan bu fide çukurlarına birer avuç tekrar Rivo Katı Solucan Gübresi döktük ve fidelerin dikimini gerçekleştirdik.

 

Çalışmada damla sulama yöntemi kullanılmaktadır ve belirlenen uygun sulama aralıklarıyla çilek fidelerinin sulaması yapılmaktadır. Dikimden bir hafta sonra fidelerin çiçeklendiğini gözlemledik."

Sera Bitkilerinde Rivo Katı ve Sıvı Solucan Gübresi Mucizesi

Yalnızca bir ay kadar kısa bir süre önce dikimi gerçekleştirilen sebzelerimiz solucan gübresinin mucizevî gücü sayesinde hızla gelişerek verime yattılar.

 

Dikim sırasında dikim çukurlarına birer avuç Rivo Katı Solucan Gübresi, çiçeklenme öncesinde de yapraktan Rivo Sıvı Solucan Gübresi ile beslenen bitkilerimizde böcek ve hastalık zararının tarımsal ilaç kullanılmamasına rağmen çok düşük düzeyde gerçekleştiği gözlemlendi.

 

Hiçbir kimyasal girdinin adım atamadığı seralarımızda tümüyle organik üretilen çıtır çıtır sebzelerimizin tadına bakmak isteyenleri konuk etmekten mutluluk duyarız.

Şanlıurfa'da Rivo Sıvı Solucan Gübresi ile Pamukta Muazzam Gelişme

Şanlıurfa Harran Ovası Karaali Kaplıcaları Bölgesinde pamuk bitkisi üzerinde Rivo Sıvı Solucan Gübresi denemesi yapıldı. Üç farklı dönemde Rivo Sıvı Solucan Gübresi uygulanan pamuk bitkileri uygulama yapılmayan bitkilere göre;

 

* 15 gün erken çiçeklenmiştir.

* Daha yoğun koza oluşmuştur.

* Bitkinin vejetatif gelişmesi daha sağlıklı daha gür olmuştur.

* Meydana gelen zararlılara karşı pamuk bitkisinin dayanma gücünü artırmıştır.

* Uygulama yapılan ve yapılmayan alanlardaki gelişmelere dayalı tahmini verim farkı beklentisi %15-20.

Mısırda Rivo Solucan Gübresi Çayı (Vermiçay) Uygulaması

Temmuz 2014’te Tekirdağ Çerkezköy’de bulunan 40 dekar büyüklüğündeki alanda Rivo Solucan Gübresi Çayı (Vermiçay) kullanılarak püskürtme yöntemiyle silaj mısır ekimi uygulanmıştır.

Bezelyede Rivo Katı Solucan Gübresi Uygulaması

Rivo Katı Solucan Gübresi ve Vermiçay'ın yemeklik bezelye (Pisum sativum L.) üzerindeki etkinliği oldukça olumlu..

* Bezelyeyi biz seralarımızda hasat etmeye başladık ve böylelikle 10 - 15 gün erkencilik elde ettik.

* Taneler oldukça iri ve lezzetli.

Ayçiçekte Rivo Katı ve Sıvı Solucan Gübresi Uygulaması

Ziya Organik Tarım İşletmesi'nde ayçiçek bitkisinde Rivo Katı Solucan Gübresi ekimden önce uygulanmıştır. Gelişmeleri oldukça iyi ilerleyen ayçiçek denemesine Rivo Sıvı Solucan Gübresi uygulaması ile devam edildi. Daha önce uzun yıllar çeltik yetiştirilen bu alanda ilk yıl Rivo Solucan Gübresi ile yetiştirilen ayçiçekler iyi performans göstermektedir. Böylelikle Rivo Solucan Gübresi hem uzun yıllar su altında kalarak bozulan toprak yapısının düzenlenmesini sağlayacak hem de ayçiçeğinin verim ve kalitesine destek olarak daha kaliteli ve verimi yüksek ürün elde edilmesine olanak vermiş olacak.