hakkımızda

RİVERM KOMPOST VERMİKOMPOST TARIM HAYVANCILIK MAKİNA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.

Riverm Kompost Vermikompost Tarım Hayvancılık Makina San. ve Tic. Ltd. Şti., organik ve iyi tarım uygulayıcılarına yönelik organik gübre üretimi ve ticareti yapmak amacıyla Mart 2013’te kurulmuş olan bir Türkiye ve Ukrayna ortak girişimidir. Girişimimizin Ukrayna birimi 2009’dan bu yana katı ve sıvı solucan gübresi üretimi konusunda hizmet vermektedir.

Girişimimizin Türkiye birimi ise tamamen organik bir niteliğe sahip olan solucan gübresini, doğrudan Türkiye'de üreterek, özellikle organik tarım ve iyi tarım uygulamaları gerçekleştiren üreticilerin hizmetine sunmaktadır. Merkez ofisimiz ile solucan çiftliği ve gübre üretme tesisimiz olan Rivo’s Ranch, Tekirdağ-Süleymanpaşa’nın Nusratlı köyünde bulunmaktadır. Şirketimiz tarım, çiftlik hayvancılığı, balık yetiştiriciliği gibi sektörlerde faaliyet göstermektedir. Ana ürünlerimiz solucan yatağı, kırmızı Kaliforniya solucanı ve yumurtası, bu solucan türünden elde edilen Rivo® katı solucan gübresi ve sıvı solucan gübresi ile zengin leonardit kaynaklarının işlenmesiyle elde edilen katı toprak düzenleyiciler ve solucan gübresinin mineral gübrelerle desteklenmesinden elde edilen sıvı organomineral gübrelerdir.

Ürünlerimiz Avrupa Birliği’nin uygulama yönetmeliklerine uygun olarak üretilmiş ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nca “Organik Tarımın Esasları ve Uygulanması’’ adlı yönetmelik koşullarına uygunluğu belgelenmiştir. Şirketimiz ayrıca ISO 9001 (Kalite Yönetimi Sistemi), ISO 22000 HACCP (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) ve TS ISO 10002 (Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi) gibi belgelerle uluslararası standartlara uygunluğunu kanıtlayarak bu sektördeki sorumluluğunu yerine getirmiş ve bu çerçevede de müşteri memnuniyeti sağlama odaklı bir yol izlemiştir.

Biz Riverm Ltd olarak, uzun yıllar boyunca Ukrayna’da organik gübre üretimi hususunda elde ettiğimiz bilgi ve deneyimlerimizi, Türkiye’de kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız ar-ge çalışmaları ile birlikte daha da ileriye taşıdık. Bu birikimli olarak ilerleyen bilgi ve deneyimleri siz doğa dostu kişi, kurum veya kuruluşların hizmetine “Doğadan Doğaya®’’ sloganı ile aktarmak için yola çıktık. “İnsan doğanın bir parçası, doğa ise insanın anasıdır.’’ felsefesini ilke olarak benimseyip Rivo®’yu siz değerli doğa dostlarının bahçe veya tarlanızda, her türden bitki yetiştiriciliğinizde güvenle kullanmanız amacıyla geliştirdik.